Milliler Dünya Kupası Elemeleri İlk Maçında Kazandı

2019 Dünya Basketbol Şampiyonası Eleme Grubu ilk maçında TOFAŞ Spor Salonu’nda Letonya ile karşılaşan Milli Takım, kötü başladığı maçta Letonya’yı 85-73 mağlup ederek ilk maçında ilk galibiyetini aldı.

Maçın ilk çeyreğini konuk Letonya 20-14 önde bitirirken ikinci çeyrekte toparlanan Milliler soyunma odasına da 37-34 önde giden taraf oldu.

Maçın üçüncü çeyreğinde Milli Takım Melih Mahmutoğlu’nun önderliğinde müthiş bir üçüncü çeyrek oynayarak çeyreği 67-54 üstün tamamladı. Üçüncü çeyrekte atılan 30 sayının 16’sı Melih Mahmutoğlu’ndan geldi.

Üçüncü çeyrekte Melih’in önderliğinde çok iyi bir çeyrek geçiren Ay-Yıldızlılar’a Letonya maç sonuna doğru yaklaşmaya çalışsa da bu dakikadan sonra hata yapmak istemeyen Ay-Yıldızlılar maçı 85-73 kazandı.

Milli Takımda Melih 24 sayı, 2 ribaunt, 3 asist, Sertaç Şanlı 15 sayı, 3 ribaunt, 3 asist, Barış Ermiş 12 sayı, 7 ribaunt, 9 asist, Göksenin Köksal 11 sayı, 2 ribaunt, 3 asist, Metin Türen 5 sayı, 4 ribaunt, 1 asist, Furkan Aldemir 4 sayı, 3 ribaunt, Birkan Batuk 2 sayı, 3 ribaunt ile galibiyete katkı verdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Widgetized Section

Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Advertise Widget Zone