TB1L’nin Yeni Ekibi Selçuklu Belediyespor

Geçtiğimiz sezon Türkiye Basketbol Süper Ligi’nden TBL’ye düşen Best Balıkesir, TBF’ye iletmiş olduğu dilekçe ile ligden çekildiğini bildirmişti. Bu sebepten ötürü oluşan boşluğu TBF, bugün yaptığı açıklama ile Selçuklu Belediyespor’un dolduracağını ve Konya ekibinin TB1L’nin yeni ekibi olduğunu bildirdi.

tbf.org.tr’den yapılan açıklamada şu şekilde yapıldı:

“Best Balıkesir Spor Kulübünün çekilmesiyle boşalan yere Selçuklu Belediyespor Kulübü basketbol takımının Türkiye Basketbol Ligine alınmasına karar verilmiştir.

Balıkesir Basketbol Kulübü’nün 04.08.2017 tarihinde Federasyonumuza yaptığı başvuru ile ligden çekildiğini beyan etmesi üzerine oluşan eksilme nedeniyle talimatlar doğrultusunda yerine takım alınması prosedürü başlatılmıştır.

Bu kapsamda yapılan başvurular mevzuatta belirtilen kriterler dahilinde Yönetim Kurulumuz tarafından değerlendirilmiş ve Best Balıkesir Spor Kulübünün çekilmesiyle boşalan yere Selçuklu Belediyespor Kulübü basketbol takımının Türkiye Basketbol Ligine alınmasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Türkiye Basketbol Federasyonu ”

İstbasket ailesi olarak Selçuklu Belediyespor’a TB1L’ye katıldıkları için hoş geldin diyor ve önümüzdeki sezonda başarılar diliyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Widgetized Section

Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Advertise Widget Zone