Şampiyonlar Ligi’nde Rakipler Belli Oldu

Beşiktaş, Banvit ve Gaziantep Basketbol’un Şampiyonlar Ligi’ndeki rakipleri bugün yapılan kuralar sonucu belli oldu. Beşiktaş, Banvit ve Gaziantep Basketbol gruplara doğrudan katılırken Pınar Karşıyaka 29 Elyül – 2 Ekim’de, Karpos Sokoli, Kalev Cramo veya ALBA Fehervar takımlarından biri ile 3. ön eleme turunda karşılaşacak.

Geçtiğimiz sezon son 16’ya kalmayı başaran Beşiktaş 2017 – 2018 sezonunda Sidigas Avellino (İtalya), Zielona Gora (Polonya), Oostende (Belçika), CEZ Nymburk (Çekya), Aris (Yunanistan) ve elemelerden gelecek olan iki takım ile D grubunda karşılaşacak.

Tarihinde ilk feda Şampiyonlar Ligi’nde boy gösterecek olan Gaziantep Basketbol ise B grubunda Elan Chalon (Fransa), Iberostar Tenerife (İspanya), PAOK (Yunanistan), Neptunas (Litvanya), Ventspils (Letonya) ve elemelerden gelecek olan iki takım ile mücadele edecek.

2016-2017 sezonunda Şampiyonlar Ligi finalinde boy gösteren Banvit ise C grubunda Elan Chalon (Fransa), Iberostar Tenerife (İspanya), PAOK (Yunanistan), Neptunas (Litvanya), Ventspils (Letonya) ve elemelerden gelecek olan iki takım ile mücadele edecek.

Doğrudan gruplara kalan dört takımımıza ve 3. ön elemeden gruplara kalmaya çalışacak olan Pınar Karşıyaka’ya İstbasket ailesi olarak şimdiden başarılar diliyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Widgetized Section

Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Advertise Widget Zone