Fener Seriyi Bozmadı

Türkiye Basketbol Süper Ligi final serisinin üçüncü maçında, konuk Fenerbahçe uzatmalar da Beşiktaş’ı devirdi ve durumu 3-0’a getirdi. Kıran kırana geçen maç 4 saniye kala Fenerbahçe’nin bulduğu üç sayılık isabet ile uzatmalara gitti ve burada Fenerbahçe daha diri kalmayı başarınca sahadan galip ayrılan taraf oldu.

Maça Fenerbahçe daha baskılı başladı ve ikinci periyotun ortalarına kadar farkı çift haneler civarında tuttu. Ancak Beşiktaş, sarı lacivertlilerin bu hamlesine hızlı tepki verince soyunma odasına 36-36 eşitlik ile gidildi. İkinci yarıda daha da zevkli basketbol izletmeye başlayan taraflarda kelimenin tam anlamıyla taktik savaşları vardı. İki takım da karşılıklı sayılar bulsa da son 8 saniye kala Beşiktaş 74-71’lik üstünlük yakalamayı başardı. Ancak Koç Obradovic’in çizdiği mükemmel set ile Fenerbahçe üç sayılık isabeti bulmayı başardı ve maç uzatmalara gitti. Karşılaşmanın bu bölümünde, özellikle serbest sayı çizgisinin gerisinden sarı lacivertli ekip daha yüzdeli atınca sahadan 80-86 galip ayrılan taraf olarak seriyi 3-0 yaptı.

İki takıma da bize izletmiş oldukları basketbol için hem teknik heyete hem de oyuncularımıza, tüm basketbol severler adına teşekkür ederiz. Bu maçta oynayan oyuncularımızın istatistikleri şu şekildedir:

Melih Mahmutoğlu: 12 sayı

Bobby Dixon: 11 sayı, 1 ribaund, 2 asist

Ahmet Düverioğlu: 2 sayı

Kenan Sipahi: 10 sayı, 4 ribaund, 1 asist

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Widgetized Section

Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Advertise Widget Zone