David Griffin: Cedi Osman İçin Çok Heyecanlıyım

Bugün Eurohoops’da çıkan ve asıl kaynağı Cleveland Cavaliers’ın genel menajeri David Griffin ile David Zavac arasında yapılan röportaj olan açıklama aşağıdaki şekildedir.

Bu sezonun sonunda NBA’e gidecek olan Cedi Osman’ın formasını giyeceği Cleveland Cavaliers’ın genel menajeri David Griffin, Fear The Sword’den David Zavac’e verdiği röportajda Cedi genç oyuncuyla ilgili düşüncelerini de açıkladı.

Eğer Cedi Osman ve bazı genç oyuncular hakkında soru sormazsam insanlar bana çok kızar.

“Onun hakkında gerçekten heyecanlıyım. Cedi’yle alakalı her şey doğru. Swingman kalıbında bir Tristan Thompson’a benzetiyorum onu.”

Onunla hiç konuştunuz mu, ya da onu gidip gördünüz mü?

“Ah, evet, Koby Altman (Cavaliers Profesyonel Personel Direktörü) ve ekibimiz onun üzerinde iyi çalıştılar. Çocuk size bir Cleveland Cavalier olduğunu söyleyecektir. Phoenix’te Goran Dragic’i draft ettiğimizde o, benim oğlum gibiydi. Bu çocuk da o tarz bir insan. Çok iyi bir çocuk ve doğru şeyleri yapıyor.”

“Çok fazla atletik değil. Dragic’e nispeten o kadar savunulamaz değil fakat savunma yapıp boş şutları cezalandıracak. Oyunu nasıl oynayacağını biliyor ve fiziği de yeterli.”

Sergey Karasev’in tam karşıtı gibi.

“Evet, evet. Neredeyse tüm gözle görebildiğiniz, somut yeteneklere sahip ama oyununun gösterişli hiçbir yanı yok.”

Cleveland macerasından önce Cedi Osman’ın Anadolu Efes ile bitmemiş bir işinin kaldığını herkes bilmektedir. Öncelikle ilk hedefi, bu sezon Euroleague’de Final Four oynamak olan Cedi, ardından bir sonraki sezon için gerekli açıklamaları yapacak ve herkesi bir sonraki sezon için daha da çok heyecanlandıracak.

İstbasket

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Widgetized Section

Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Advertise Widget Zone